П`ятниця, 18.07.2025, 04:19
Вітаю Вас Гість | RSS

Ганусівська гімназія

4
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 41
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія школи

 

Історична довідка

Наприкінці  XІX  століття в селі Ганусівка відкрили Тихонівську церкву. При церкві починає діяти церковно-приходська школа в якій навчались лише хлопчики, дівчатка освіту не отримували, їх привчали до домашньої роботи. Вчителем і наставником був місцевий священник, він навчав дітей письму, арифметиці, закону Божому.

         На початку 20-х років XX століття, після встановлення радянської влади, в селі відкривається хата-читальня, яку відвідують дорослі і діти. Завідував двома класами лікнепу Білоус Іван Полікарпович. Він читав селянам газети та книги, навчав їх грамоті. Саме тоді жителі села надіслали листа до Москви Н.К.Крупській , з проханням допомогти в придбанні навчальних посібників. Через деякий час селяни отримали книги та Букварі.

         В 1927 році в селі Ганусівка було відкрито початкову школу, яка розташувалась в дерев'яному приміщенні, в центрі села.  Першими вчителями школи стали подружжя Мєдвєдєвих та Катерина Кирилівна Саламахіна, вони навчали 60 дітей. Після закінчення чотирьох класів в Ганусівці, діти мали можливість навчатись в селі Пантюхине, де була відкрита семирічна школа.

         В 1929 році на території села організовано два колгоспи. В колгоспі ім. Будьоного продовжує працювати чотирьохрічна школа, а на території колгоспу ім.. Куйбишева відкривають нову початкову школу. Цей навчальний заклад діяв до початку Великої Вітчизняної війни.

         В період Голодомору 1932-33 років учні школу майже не відвідували. Для здобуття освіти не було ні засобів, ні сил. Подібне становище повториться і під час голоду 1947 року.

         В 1936 році на території колгоспу ім. Будьоного школа отримує статус семирічки. Розміщувалась вона в двох дерев'яних приміщеннях, в яких було по дві кімнати.  В класах було по 10-15 учнів. Заняття в старших класах проводилось в дві зміни, так як всім не вистачало місця. Діти писали чорнилом, виготовленим з бузини та сажі. Керував навчальним закладом директор школи Тарнавський. Під його керівництвом працювали педагоги : Шкуднєв І.К., Святошенко І.Ф., Саламахіна К.К.

         Під час Великої Вітчизняної війни, в період німецької окупації, школи в селі закриваються. Лише після визволення села від окупантів в1943 році, знову починає працювати початкова школа, розташована на території  колгоспу  ім. Будьоного. Післявоєнне становище було скрутним, не вистачало одягу, взуття, шкільного приладдя, отримувати освіту було складно. В цей період школою керує директор Буткова Євгенія Іванівна.  В 1948 році в селі Ганусівка знову починає працювати семирічна школа, в якій викладали п’ять вчителів : Білоус Н. І., Миршева Г. Я.., Філіпченко В.Д., Жернєва К.К., керував колективом Білоус Петро Іванович.

Починаючи з 1954 року керівником школи стає Кучма Галина Арсентівна. Навчальний заклад розміщується в трьох дерев’яних будівлях. Кабінет директора та вчительська знаходились в приміщенні медпункту. В школі навчалось близько ста учнів. В цей час свою педагогічну діяльність розпочинають молоді педагоги Плис К. О. та Колодіна К. І.

          В 1961 році в селі збудовано нове одноповерхове приміщення з чотирма світлими класами-кімнатами, в яких навчаються учні старших класів, а також розміщується кабінет директора та вчительська кімната. В колишньому попівському будинку навчались учні молодших класів.  В старому ж приміщенні  школи обладнали майстерню та буфет. В цей час Ганусівська школа отримала статус восьмирічки. Цим навчальним закладом до 1973 року керувала Кривошеїна Марія Пантєлєєвна. Під її керівництвом працювали педагоги: Гальченко В. В., Марченко І. О., Сінько М. І., Туник А. І., Шуліка Н. Г., Білокінь Л. М., Лапіна Г. В., Приколота О. П., Гужева М. М.

          В наступні роки керівниками Ганусівської  восьмирічної школи були: 1973-1978 роки - Курченко Віктор Васильович, 1978-1979 роки- Чумакова Олександра Миколаївна, 1979-1981 роки - Плис Катерина Олександрівна. В школі працювали досвідчені педагоги : Курченко Л. М., Біла Л. В., Чумакова О. М., Каркачова Л. Є., Шевченко Г. Д., Шевченко М. Ф.  В цей період до школи прийшли працювати молоді педагоги : Драгола В. В., Чумак В. І., Романенко Г. І., Бабіч Т. Т., Височин І. І., Медкова Н. В., Рогова З. І., Бережна Г. П.  Педагогічний колектив навчав близько 110 учнів.

         Наприкінці 70 -х років при Ганусівській школі було відкрито гуртожиток для 10 дітей с. Солоного. Діяв заклад до 1984 року. Вихователем в гуртожитку працював Ганус О. С.

         В 1985 році в селі Ганусівка відкривають нову двоповерхову школу на 190 місць. В новому приміщенні школи розміщуються : майстерня, спортивний зал, просторі класи, укомплектовані новими меблями. 102 учні Ганусівської ЗОШ I-II ступенів переступили поріг нової школи. В цей період директором школи працювала Шевченко Галина Денисівна. Вона очолювала великий педагогічний колектив : Рудік М.М., Рудик А.Ізюмська Л. Д., Недовєсова С. О., Шевченко М. Ф., Ганус О. С., Ганус Л.В., Статівка В.С., Щербак А.О., Головко В.О., Білянська Н. М., Шестаков В. Г., Євдокимова І. О., Гамага О. В., Телегіна В. Т. В новій школі починають свою педагогічну діяльність молоді педагоги : Чалий В. І., Чала Г. О., Теплинська Г. В., Чеграхчі Л. О., Приколота С. В., Солдаткова О. П. В 1987 році директором школи призначають Шестакова Володимира Григоровича.

     В 1994 році директором Ганусівської ЗОШ І-ІІ ступенів призначають Гануса Олександра  Сергійовича.  До згуртованого  Олександром Сергійовичем  педагогічного колективу влилися педагоги : Нарожна І.І., Шаповалова Н.М., Хворостян Н.В., Шаповалов С.О. В цей період в школі навчалося 98 учні.

  В період з 1998 по 2005 роки до рідної школи повернулися працювати колишні випускники: Поволоцька Л.В., Чала О.І., Поволоцька Н.В., Мосеєнкова М.О., Сошенко Н.О., Донцов В.О., Ярченко Н.М.  Для всього педагогічного та учнівського колективу це був нелегкий період. Складна економічна ситуація не давала можливості навчатися в основному приміщенні  школи. П’ять років навчальний процес проходив в приміщенні дитячого садочка. Та завдяки  спільним зусиллям трудового колективу, батьків, небайдужих жителів села двоповерхова школа знову відкрила двері для дітей.

Свою трудову діяльність в стінах Ганусівської ЗОШ І-ІІ ступенів почали і випускники інших шкіл Новопсковського району : Хорошевський М.М., Гарасюта Н.В., Боклажкова О.Д., Білоус О. В., Запара Т.О., Жураковська В.І. Для одних робота в Ганусівській ЗОШ І-ІІ ст. була стартом в трудовій діяльності, а для інших стала їхнім педагогічним життям.

Вже 23 роки Ганусівську ЗОШ І-ІІ ступенів очолює директор Ганус Олександр Сергійович. Під його керівництвом працюють як досвідчені, так і молоді педагоги: Приколота С.В., Шаповалов С.О., Шаповалова Н.М., Рясна С.О., Нестеренко Т.О., Фоменко О.Ю., Фоменко А.В., Саєнко Ю.О.

 

Директори Ганусівської школи

 

        

  1927 -1936 рр.  - …

 

  1936-1941 рр.  –  Тарнавський

 

  1945-1948 рр.  –  Буткова Євгенія Іванівна

 

  1948-1954 рр.  –  Білоус Наталія Іванівна

                               Білоус Петро Іванович

                               Філіпченко Володимир Дмитрович

 

  1954-1960 рр.  -   Кучма Галина Арсентівна

 

  1960-1973 рр.  -   Кривошеїна Марія Пантєлєєвна

 

  1973-1978 рр.  -   Курченко Віктор Васильович

 

  1978-1979 рр.  –  Чумакова Олександра Миколаївна

 

  1979-1981 рр.  –  Плис Катерина Олександрівна

 

  1981-1987 рр.   -  Шевченко Галина Денисівна

 

  1987-1994 рр.   -  Шестаков Володимир Григорович

 

  1994 р. –               Ганус Олександр Сергійович

                                                              

 

Історія Пантюхинської школи

В ХІХ столітті в селі Пантюхине було побудовано дві церкви, при них відкрили церковно- приходські школи. До школи ходили лише хлопчики, дівчатка навчались домашній роботі і освіту не отримували. Дітей навчав місцевий священник.

Після Жовтневої революції 1917 року в селі відкривається семирічна школа. На початку 30- х років на базі школи відкривається дитячий будинок для сиріт з навколишніх сіл. Викладали в школі подружжя Тихонови та Мацери.  Приміщення школи розташовувалось в цегляному будинку, який раніше належав місцевому куркулю.

З початком Великої Вітчизняної війни школу закривають лише на час бойових дій. В період німецької окупації  навчальний заклад продовжує працювати. Школу було переведено в інше приміщення, значно менше за розмірами, бо до школи ходили не всі діти. Викладали в школі в той час Баранова Галина Іванівна та Бихало Анастасія Іванівна.

Після звільнення села Пантюхине від загарбників у 1943 році, школа відновлює роботу. Директором семирічки стає Карпенко Петро Михайлович. В школі починають працювати гуртки : драматичний та музичний.

З кінця 50-х років школу очолює Прийменко Михайло Дмитрович. Під його керівництвом працювали : Лондар П.П., Крук С.Ф., Бондар Д.П. В цей час в школі навчалося близько 120 учнів, які займалися в дві зміни.

В 1966 році директором школи призначають Лондар Олександру Андріївну. До школи приходять нові педагоги, зокрема : Бублик Н. П., Богомаз Л.Ф., Поволоцький В. Г.

Починаючи з 1974 року школою керує Щербак Анатолій Олексійович. Через рік було побудовано  нове приміщення, в якому розмістилось чотири старших класи. В старому приміщенні продовжували навчатись учні початкових класів, розміщувався кабінет директора, вчительська. В цей же час відбуваються зміни в педагогічному колективі, до школи приходять працювати молоді педагоги  Скнаріна В. Т. та Білянська Л. І.

З 1978 року школу очолює Гоць Григорій Юрійович. Під його керівництвом працюють : Бублик Н. П., Богомаз Л. Ф., Ганус О. С., Ганус Л. В., Орлова Л. В., Рябченко О. М., Гоць Н. Я. Цей колектив працював до закриття школи в 1981 році.

 

 

 

Військово-спортивний загін Ганусівської ЗОШ  І-ІІ ст. зайняв І місце в районному фіналі військово-сортивної гри «Сокіл-2006».

 

 

 

 

До складу етнографічного куточка входять:

  • жіночий одяг кінця 19-поч. 20 ст.;
  • стіл застелений скатертиною, на якій знаходяться макітра, глечик, дерев’яні ложки;
  • на стіні, біля розмальованого вікна, висить ікона з вишитим рушником;
  • картина з вишитим полотном;
  • на лавці домоткана доріжка, поряд - прялка;
  • біля розмальованої печі стоять рогач, ухват, праска, металеві чавунці, кочерга;
  • поряд з піччю висять серп, коромисло, в’язка часнику, цибулі та червоного перцію.
  • На дерев’яній підставці рубель, щітка, гребні.

Експозицію вінчають дах та плетінь з очерету, макет зрубу.

Команда Ганусівської ЗОШ І-ІІ ст. приймала активну участь в районних змаганнях санпостів   і в 2009, 2010, 2011 роках стала переможцем. В 2009, 2010 рр. команда приймала участь в обласному етапі змагань санпостів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                   

Вхід на сайт
Календар
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Пошук

Copyright MyCorp © 2025
uCoz